Wypadł z łodzi. Uratowali go strażacy.

Wędkarz wypadł z łodzi na środku jeziora. Wszystko skończyło się szczęśliwie, bo z pomocą przyszli mu strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ciechanowie.

Mężczyzna nie mógł się wydostać z wody. Świadek na brzegu nie mógł mu skutecznie pomóc, więc zaalarmował Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Tym razem to były tylko trzydniowe ćwiczenia, których scenariusz zakładał taką sytuację.

– Zorganizowane z wykorzystaniem łodzi, deski lodowej i sprzętu do ratownictwa wodnego będącego na wyposażeniu JRG Ciechanów. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie technik ratowniczych oraz prowadzenie działań w warunkach naturalnych na wodzie, poruszanie się po wodzie przy użyciu podręcznego sprzętu, dotarcie oraz wyciągnięcie tonących z wody, a także wdrożenie i zastosowanie odpowiedniej procedury w przypadku osób podtopionych i wychłodzonych – informuje mł. bryg. Piotr Kwasiborski z KP PSP Ciechanów. – Ciągłe doskonalenie umiejętności i technik ratowniczych jest zadaniem priorytetowym strażaków – ratowników, gdyż pozwala na eliminacje błędów, których uniknięcie w rzeczywistych zdarzeniach zapewnia skuteczność podjętych działań.

Strażacy apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą, gdyż mogą one uchronić od tragicznych w skutkach zdarzeń.

Fot. KP PSP Ciechanów