Wypiła, pojechała i rozbiła sklepowy szyld

Wysoka grzywna i do dwóch lat więzienia grozi mławiance, która mając 1,9 promila alkoholu w organizmie wjechała autem w szyld marketu.

Patrolujący Aleję Świętego Wojciecha policjanci, wczoraj tuż przed godz. drugą w nocy, zauważyli samochód osobowy kia, który uderzył w szyld reklamowy marketu, przy wjeździe na parking. Z pojazdu wyszły dwie kobiety. Nie odniosły obrażeń. Policjanci ustalili, że w momencie kolizji samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka Mławy – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska. – W rozmowie z policjantami kobieta oświadczyła, że skręcając na parking, wjechała zbyt szybko i nie zapanowała nad pojazdem. Jak się okazało, w organizmie miała 1,90 promila alkoholu. Przyznała, że wieczorem piła alkohol z koleżanką, z którą potem jechała i uderzyła w szyld.

Nocna jazda ulicami Mławy zakończyła się dla 21-latki osadzeniem w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. – Za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

Red