Policjanci z posterunku w Glinojecku mają nową siedzibę

Uroczystość otwarcia odbyła się dzisiaj (środa, 29 marca). – Policjanci z posterunku w Glinojecku będą pełnić służbę w nowej siedzibie, w lokalu przekazanym przez burmistrza Glinojecka, który znajduje się na parterze budynku przy ul. Płockiej 20A. W uroczystym spotkaniu z okazji otwarcia nowej siedziby Posterunku Policji wziął udział zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Król – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł.asp. Magda Zarembska.

– Obecnie Posterunek Policji składa się z czterech pomieszczeń w tym pokoju kierownika posterunku, pokoju zespołu prewencji, pokoju zespołu kryminalnego oraz szatni. Infrastruktura obiektu dostosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem znajduje się parking – informuje panie rzecznik. – Nowa siedziba posterunku poprawi warunki pełnienia służby, ale i komfort obsługi mieszkańców. Od 10 lutego 2014 r. Posterunek Policji w Glinojecku mieścił się w lokalu przy ul. Ciechanowskiej 10/1, który znajdował się na wysokim parterze jednopiętrowego budynku, w którym znajdują się również mieszkania komunalne gminy. W Posterunku Policji w Glinojecku służbę pełni 8 funkcjonariuszy.

20 tys. zł na Fundusz Wsparcia Policji Województwa Mazowieckiego przekazał Zarząd Powiatu Ciechanowskiego z przeznaczeniem na doposażenie nowej siedziby glinojeckiego Posterunku. – Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i udzielić wsparcia przyczyniając się jednocześnie do poszerzania działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie ciechanowskim – informuje Starostwo Powiatowe.

W uroczystości wzięli udział m.in.: zastępca komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Król, komendant powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Zbigniew Andres, burmistrz Glinojecka Łukasz Kapczyński, przewodniczący rady miejskiej w Glinojecku Grzegorz Sikorski, starosta powiatu ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz oraz wicestarosta Marek Marcinkowski.

Red

Fot. Starostwo Powiatowe w Ciechanowie