Nie będzie wcześniejszych wyborów wójta gminy Ciechanów

Nie będzie przedterminowych wyborów wójta gminy Ciechanów. Rada Gminy na dzisiejszej (środa, 29 marca) sesji podjęła jednogłośnie (15 głosów – za) uchwałę o ich nie przeprowadzaniu. Oznacza to, że do czasu wyborów samorządowych obowiązki wójta pełnił będzie, powołany przez premiera, Stefan Pawłowski.

Projekt uchwały, który odczytała na sesji sekretarz gminy Katarzyna Krupińska, zgłosiło 7 radnych. W uzasadnieniu stwierdzili, że kierują się m.in. dobrem gminy i oszczędnościami finansowymi. Pełniący obowiązki wójta Stefan Pawłowski podziękował radnym za „kredyt zaufania”. – Zrobię wszystko, żeby tego zaufania nie nadużyć – powiedział. – Zależy mi na tym żeby spełnić państwa oczekiwania. Wierzę, że współpraca z państwem radnymi, z pracownikami Urzędu Gminy będzie przebiegała pozytywnie.

Pełniący obowiązki wójta gminy Ciechanów Stefan Pawłowski (drugi z prawej)

Stefan Pawłowski to dotychczasowy szef biura poselskiego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika. Obowiązki wójta gminy Ciechanów przejął 13 marca po rezygnacji ze stanowiska i przejściu na emeryturę dotychczasowego wójta Marka Kiwita.

Przedterminowe wybory wójta miały odbyć się najprawdopodobniej w maju. Teraz mieszkańcy gminy Ciechanów pójdą do urn wyborczych wiosną przyszłego roku, gdy wybory samorządowe odbędą się w całym kraju.

Niezadowolenie z dzisiejszej decyzji radnych gminy Ciechanów, jeszcze przed jej podjęciem, wyraził wczoraj Karol Makijonko, radny miasta Ciechanów, który po rezygnacji wójta Marka Kiwita, jako pierwszy i na razie jedyny ogłosił publicznie zamiar kandydowania na to stanowisko. – Apeluję do radnych o rozsądek i decyzję, która pozwoli o przyszłości gminy decydować mieszkańcom w wyborach bezpośrednich – napisał wczoraj w mediach społecznościowych.

red

Fot. Maciek Zagroba