Wyskoczył przez okno, ale daleko nie uciekł

Policjanci zatrzymali 40-latka, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

– Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem. 40-latek uciekł przez okno i próbował ukryć się za domem. Funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego – relacjonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

Do zatrzymania doszło w ostatni wtorek (5 września). Policjanci z Posterunku w Ojrzeniu ustalili miejsce przebywania 40-latka, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

– Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Poszukiwany, mając świadomość tego jaki jest powód wizyty funkcjonariuszy próbował się ukryć. Uciekł przez okno, a następnie schował się za domem. 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego szybko został zatrzymany przez ciechanowskich policjantów – relacjonuje asp. Magda Zarembska. – Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie za przestępstwo kradzieży z włamaniem. 40-latek został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

red