Wziął policjantów na “przetrzymanie”, ale i tak wpadł

– Dzięki swojej czujności i spostrzegawczości ciechanowscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego pijanego kierowcę. 24-latek na widok radiowozu zwlekał z wyjazdem ze stacji paliw. Mimo to nie uniknął policyjnej kontroli. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (środa, 14 lutego). Około godz. 1.30 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na jednej ze stacji paliw zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy volkswagena. Mężczyzna na widok radiowozu zwlekał z wyjazdem.

– Gdy po kilku minutach mundurowi zauważyli pojazd na ul. Mławskiej w Chruszczewie, postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania kierowcy i zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna – relacjonuje pani rzecznik i przypomina kierowcom: – wsiadając za kierownicę po alkoholu, ryzykują nie tylko odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

red