“Z miłości do Polski” – wakacyjna trasa przedwyborcza

„Z miłości do Polski” – pod takim hasłem rozpoczęły się w Pułtusku (w ostatnią sobotę) wakacyjne spotkania Prawa i Sprawiedliwości z Polakami.

W parku pułtuskiego Domu Polonii z mieszkańcami północnego Mazowsza i przebywającymi nad Narwią turystami spotkali się m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, ministrowie, wiceministrowie, parlamentarzyści.

– Chcemy, aby polskie rodziny były bogate, aby Polska była wielka. Jesteśmy bardzo blisko tego, aby dogonić Zachód. Rozwiązujemy problemy, pomagamy rolnikom – mówił do zebranych w amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że Pułtusk nie został wybrany na miejsce pierwszego Pikniku przypadkowo, nawiązując do faktu, że w 2020 r. to właśnie w tym amfiteatrze świętowano zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. – Te głosy znowu są nam potrzebne, żeby ta droga, która została zwycięstwem Andrzeja Dudy w 2015 r. rozpoczęta, była kontynuowana – powiedział prezes PiS. – Sensem tej drogi była zmiana systemu ekonomicznego w naszym kraju. Ten poprzedni był bardzo niesprawiedliwy i bardzo nieefektywny – stwierdził.

red

Fot. Marek Szyperski