Z zarzutami za atak na krajowej “siódemce”

Dwaj mężczyźni: mieszkańcy powiatów ciechanowskiego i mławskiego z zarzutami po zaatakowaniu pracownika kierującego ruchem na drodze krajowej nr 7. Podczas interwencji, policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych, drugi sam zgłosił się do mławskiej komendy Policji. Trwają czynności w tej sprawie.

– W miniony poniedziałek, przed południem, jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, 48-letni pracownik firmy wykonującej prace remontowe na odcinku krajowej siódemki, który kierował ruchem, zatrzymał volkswagena zbliżającego się od strony Wiśniewa. W tym czasie ruch dla tego pasa jezdni był zablokowany. Kierowca i pasażer wysiedli z samochodu. Między nimi, a pracującym na drodze mężczyzną doszło do kłótni. Pasażer pchnął kierującego ruchem na ogrodzenie z drutu, a kierowca uderzył go gumową rurką – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska. –  Następnie kierowca i pasażer odjechali. Pracownik firmy doznał lekkich obrażeń ciała. Kierowca volkswagena już chwilę po zgłoszeniu został zatrzymany przez interweniujący patrol. Pasażer zgłosił się do komendy sam. Wczoraj, 42-letni kierowca, mieszkaniec pow. mławskiego usłyszał zarzut spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, natomiast 32-letni pasażer, mieszkaniec pow. ciechanowskiego, zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Obaj złożyli wyjaśnienia. Trwają dalsze ustalenia.

– Każdy kierowca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów w takim samym zakresie bez względu na posiadane predyspozycje, czy gabaryty pojazdu. W upalne dni postój w korkach jest dla wszystkich szczególnie uciążliwy, ale wszystkich obowiązują te same zasady, a samodzielne “wymierzanie sprawiedliwości” jest niedopuszczalne i może wiązać się z odpowiedzialnością karną. Apelujemy do wszystkich o spokój i rozwagę na drodze – apeluje asp. szt. Anna Pawłowska.

red