Pszczele warcaby, ścianki wspinaczkowe, mini park linowy – nowe atrakcje dla przedszkolaków

Miejskie przedszkola nr 3 i nr 6 w Ciechanowie z nowym wyposażeniem placów zabaw. Zamontowano mi.in. plenerowe gry edukacyjne, mini park linowy, zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową.

– Plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu 3 został wyposażony w dwa drewniane zestawy do zabaw, mini park linowy, moduł ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową. Teren do rekreacji na świeżym powietrzu urozmaica też edukacyjna tablica muzyczna i tablica do rysowania kredą. Dzieciom i opiekunom udostępniono dwie ławki z oparciem – relacjonuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Na terenie ogrodu przy Miejskim Przedszkolu nr 6 zamontowano wiatę ekologiczną z eko kołem i dziewięć gier edukacyjnych. To m.in. obrotowe talerze, labirynt, ławostół „pszczele warcaby” i gra o gatunkach owadów. Wyposażenie placu wzbogaca ścieżka sensoryczna.

Obydwie inwestycje zrealizowano w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. – W tym roku w ramach tego Budżetu w nowe urządzenia wyposażono już plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 8 na osiedlu Przemysłowe oraz zaplecze sportowo-rekreacyjne przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Kargoszyn – informuje Paulina Rybczyńska.

Red

Fot. UM Ciechanów