Za nękanie sąsiadów może trafić za kratki nawet na osiem lat

– Zarzuty uporczywego nękania i naruszenia miru domowego usłyszał 28-latek, którego zatrzymali ciechanowscy policjanci. Mężczyzna od kilku tygodni nachodził i niepokoił swoich sąsiadów. Dodatkowo wtargnął na ich posesję. Decyzją prokuratora 28-latek został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

W ostatnią sobotę (23 marca) około godz. 22.30 ciechanowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który wtargnął na posesję swoich sąsiadów. – Zaniepokojone małżeństwo poinformowało policję, ponieważ mężczyzna nie reagował na żądanie opuszczenia posesji. Był agresywny, wyzywał ich słowami wulgarnymi i groził. Taka sytuacja nie wydarzyła się po raz pierwszy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od kilku tygodni uporczywie nękał swoich sąsiadów. Ciągle ich nachodził, niepokoił, budził w nocy. Mimo wyraźnego sprzeciwu małżeństwa 28-latek  nie przestawał nękać pokrzywdzonych, był coraz bardziej nachalny i agresywny, dlatego pokrzywdzeni podjęli decyzje o zgłoszeniu tej sprawy policjantom – relacjonuje pani rzecznik.

– Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu  usłyszał zarzuty stalkingu i naruszenia miru domowego. W miniony poniedziałek (25.03) prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Magda Zarembska.

red