Za szybko, a w dodatku z promilami

Do dwóch lat więzienia grozi 27-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego, który nietrzeźwy kierował autem. Został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego po tym, gdy przekroczył dozwoloną prędkość.

Do zatrzymania doszło w ostatnią sobotę (25 lutego) o godz. 14.25  w Ciechanowie na ul. Gruduskiej. Kierowca audi przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h. 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,0 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

– Teraz 27-latek odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został ukarany mandatem karnym – informuje mł. asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Przypominamy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pomimo licznych apeli wielu kierowców nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Nic nie usprawiedliwia brawury na drodze, tym bardziej gdy dochodzi do tego alkohol. Pośpiech oraz brak wyobraźni jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

red