ZATRZYMANE PRAWA JAZDY

Polepszająca się aura na drodze zachęcają kierowców do mocniejszego naciskania na pedał gazu. Jednak nasze drogi to nie tor wyścigowy, a czuwają nad tym ciechanowscy policjanci z drogówki, którzy w ostatnich dniach zatrzymali 2 prawa jazdy, których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W ubiegłą niedzielę na ul. Mleczarskiej policjanci ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Toyota, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Następnego dnia w miejscowości Wola Wierzbowska funkcjonariusze zatrzymali kierowcę Hyundaia, który jechał 114km/h. W tych przypadkach kontrola drogowa zakończyła się utratą praw jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do kierowców o rozsądek. To od kierujących i ich zachowania w dużej mierze zależy jak bezpieczne będą nasze drogi. Uważna i zgodna z przepisami jazda, zwiększa nie tylko bezpieczeństwo osób poruszających się w pojeździe, ale również innych uczestników ruchu.

podkom. Ewa Brzezińska, KPP Ciechanów