Zatrzymanie podejrzanych o włamania do mieszkań

Policjanci z Mławy prowadzą czynności w sprawie zatrzymania dwóch mieszkańców miasta podejrzanych o włamanie do budynku, na terenie miasta. Jeden z nich, 36-letni mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez interweniujący patrol prewencji. Wspólnik włamywacza trafił w ręce policjantów wydziału kryminalnego następnego dnia. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

– Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Mławy. Dyżurny mławskiej policji otrzymał zgłoszenie, że ktoś włamał się do budynku, pod nieobecność właścicieli. Natychmiast interweniował patrol prewencji. Policjanci zauważyli na zewnątrz budynku, przy otwartym oknie, zamaskowanego włamywacza, który wyszedł ze splądrowanego pomieszczenia. W środku pozostawił narzędzia służące do włamania. Zdołał zdemontować m.in. miedziane elementy instalacji grzewczej. Do zabrania przygotował także inne sprzęty i wyposażenie domu. W rozmowie z policjantami przyznał, że zanim włamał się do budynku, zrobił rozpoznanie i wiedział, że nikogo nie będzie przez długi czas. Mężczyzna był trzeźwy. Został osadzony w policyjnym areszcie – informuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska. – Następnego dnia, na podstawie prowadzonych ustaleń, policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali jego wspólnika, 37-letniego mławianina. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z Kodeksem karnym, za przestępstwo to grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj zatrzymani byli już wcześniej znani policji, jeden z nich kilka miesięcy temu opuścił zakład karny. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policjanci przypominają o odpowiednim zabezpieczeniu mienia podczas wakacyjnych wyjazdów i dłuższej nieobecności domowników. Dobrym rozwiązaniem jest domowy system kamer i alarm, jednak jest to dość kosztowne rozwiązanie. Najlepszym zabezpieczeniem okazuje się być czujne oko zaufanego sąsiada. Międzysąsiedzka pomoc w czasie wakacyjnych wyjazdów i urlopów jest zatem bezcenna.

red