Zażądał zwrotu długu. Potem pobił i okradł. Siedzi w areszcie

Mławska Policja i Prokuratura prowadzą czynności w sprawie rozboju, do którego doszło w jednym z prywatnych mieszkań w mieście. Podejrzany, 44-letni mławianin został zatrzymany przez policjantów zaraz po zgłoszeniu zajścia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do mieszkania 57-letniego mławianina przyszedł jego znajomy, żądając zwrotu długu. Pobił 57-latka, używając metalowej pałki. Wrócił następnego dnia, i po raz kolejny pobił starszego mężczyznę, odbierając mu dowód osobisty i kartę bankomatową. Ranny 57-latek, dopiero po tym zdarzeniu powiadomił policję.  Interweniujący policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Natychmiast po zgłoszeniu, mławscy policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie i rozbój, 44-letniego mieszkańca Mławy. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu, odnaleźli także dowód osobisty i kartę bankomatową, należące do 57-letniego mławianina.

Zatrzymany 44-latek usłyszał w sumie zarzuty rozboju, kradzieży dokumentu oraz wymuszenia zwrotu wierzytelności. We wtorek (9 stycznia), na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, został aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia. Trwają dalsze czynności policji pod nadzorem prokuratury.

red