Zderzenie przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba w szpitalu

Do szpitala trafił kierowca seata, który zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszego. W jego auto uderzyło audi, którego kierowca był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (piątek, 18 lutego) ok. 7. rano na ul. Armii Krajowej w Ciechanowie.

– Kierujący pojazdem  seat leon 31-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego poruszał się  ul. Armii Krajowej w kierunku ul. Płońskiej. Na wysokości skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Harcerska kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych aby umożliwić pieszemu przejście na drugą stronę jezdni – relacjonuje podkom. Bożena Kuklak z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – W tym momencie kierujący pojazdem audi A6 jadący bezpośrednio za nim uderzył w tył pojazdu seat. W wyniku uderzenia pojazd seat zatrzymał się kilkanaście metrów  dalej na pasie zieleni, zaś pojazd audi na środku drogi dwujezdniowej, tyłem do pierwotnego kierunku jazdy. 

Kierowca seata trafił do szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości obydwu kierowców. Okazało się, że 29-latek z audi, również mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając 1,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca seata był trzeźwy. 

29-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Red

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie