Ze Świętokrzyskiego na “gościnne występy” do Ciechanowa

Troje mieszkańców powiatu starachowickiego zostało zatrzymanych za kradzież artykułów przemysłowych w jednym z ciechanowskich marketów.

– Łączna wartość skradzionych produktów to prawie 4 tys. zł. Przy jednym ze sprawców kradzieży policjanci znaleźli narkotyki, które ukrył w skarpetkach. 19 i 20-latek usłyszeli już zarzuty. 16-latka trafiła do Izby Dziecka i odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

W minioną środę (21 czerwca) ok. godz. 5. dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów w Ciechanowie. Policjanci na miejscu ustalili, że z jednej z palet znajdujących się na tyłach sklepu zostały ukradzione artykuły przemysłowe. – Kradzieży, miały dokonać trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta. Złodzieje pakowali skradzione artykuły do auta zaparkowanego na sklepowym parkingu, lecz w pewnym momencie zostali spłoszeni przez pracownice sklepu. Złodzieje porzucili auto wraz z towarem. Wśród skradzionych produktów były m.in. hulajnoga elektryczna, klimatyzatory, wentylatory, materace, lampy solarne na łączną kwotę prawie 4 tys. zł – informuje pani rzecznik.

– Policjanci od razu zaczęli ustalać sprawców tego czynu. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego błyskawicznie zatrzymali kobietę, odpowiadają rysopisowi jednej z osób. 16-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego przyznała się do kradzieży. Po chwili inny patrol Wydziału Prewencji zatrzymał dwóch pozostałych złodziei. 19 i 20-letni mieszkańcy powiatu starachowickiego trafili do policyjnego aresztu. W trakcie czynności policjanci znaleźli przy 19-latku narkotyki. Mężczyzna ukrył je w skarpetkach. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska.

19 i 20-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latka została przewieziona do Izby Dziecka w Warszawie. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Skradziony towar został w całości odzyskany.

red