Złote Gody w Glinojecku

14 par – mieszkańców gminy Glinojeck zostało dzisiaj (piątek, 15 listopada) odznaczonych medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Przyznaje je prezydent RP małżonkom, którzy w jednym związku wytrwali 50 lat.

W Glinojecku „Złote Gody” w piątek świętowali: Romana i Andrzej Adamuszewscy, Halina i Piotr Bakierzyńscy, Genowefa i Szymon Grzankowscy, Irena i Leon Grzelak, Elżbieta i Zdzisław Hacia, Zofia i Tomasz Kowalscy, Marianna i Ireneusz Kurzęccy, Bogumiła i Jan Mitulscy, Elżbieta i Tadeusz Przybyszewscy, Anna i Zdzisław Szawro, Bożenna i Henryk Wiśniewscy, Krystyna i Jan Wrońscy, Genowefa i Leszek Zawłoccy, Halina i Zdzisław Zielonkowscy.

– Szanowni Jubilaci! Minęło 50 lat od chwili kiedy połączyliście swój los. Rocznice ślubu bywają obchodzone przez szczęśliwe pary na równi z urodzinami czy imieninami. Hucznie, radośnie, ale przede wszystkim rodzinnie. Samorząd gminy Glinojeck od wielu lat wpisuje się w tradycję podziękowania i wspólnej radości z Państwa Jubileuszu. Dzisiejsze Święto jest wyrazem zaufania, szacunku, miłości, ale również wyrozumiałości i wzajemnego oddania (…). Z czasem w małżeństwie oprócz miłości, dochodzi przywiązanie, szacunek, wzajemna troska, problemy do rozwiązania. Wskazówki zegara dziś wybiły dla każdej pary 50 lat wspólnego życia małżeńskiego.  Dziś z pewnością martwicie się o dzieci, o wnuki, jak ułożyły sobie życie, jesteście dla nich podporą i fundamentem. Jesteście przykładem dobrych rodzin, godnych naśladowania (…) – powiedział do Jubilatów burmistrz Glinojecka Łukasz Kapczyński. – Szanowni Państwo z okazji jubileuszu pożycia małżeńskiego składam Wam, gratulacje wspólnej drogi życia. Życzę Wam, Drodzy Małżonkowie wspólnych, długich i pogodnych lat życia w zdrowiu. Życzę wszystkiego najlepszego w następnych latach. (…)

Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne i kwiaty. Zebranych bawił duet Ewa Mieszkowska i Andrzej Ładowski.   Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny uroczysty obiad.

Fot. Tomasz Lewandowski UM Glinojeck