Zmienna pogoda, zmienne warunki, zbyt szybka jazda i nieszczęście gotowe

– Ostre słońce, za chwilę opady deszczu. Również latem pogoda bywa zmienna, a co za tym idzie zmieniają się warunki jazdy. Opady powodują, że na drogach jest ślisko, zmniejsza się przyczepność przyczepność kół naszego pojazdu i wydłuża droga hamowania.

Trudne warunki na drodze w połączeniu z nadmierną prędkością to prawdopodobna przyczyna poważnie wyglądającego zdarzenia, do którego doszło w w miejscowości Ilinko, gm. Płońsk – relacjonuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Do zdarzenia doszło w środę (26 lipca) około 22.30 w Ilinku, gm. Płońsk, na drodze krajowej nr 10 dachował osobowy opel. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autem 20-latek jechał wraz z trójką pasażerów od strony ul. Wyszogrodzkiej w kierunku Dzierzążni. – Dojeżdżając do ronda, młody mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Opady deszczu spowodowały, że jezdnia była śliska. 20-latek stracił panowanie nad autem, które przejechało przez rondo na wprost, a następnie dachowało. Jeden z pasażerów pojazdu z obrażeniami ciała, w tym złamaniem nogi, trafił do szpitala. Kierowca opla był trzeźwy – relacjonuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. – Jesteśmy przyzwyczajeni do ładnej pogody i dobrych warunków drogowych. Pamiętajmy jednak, że nawet niewielkie opady deszczu mogą dużo zmienić i spowodować, że jednia będzie śliska, a droga hamowania znacznie się wydłuży – ostrzega kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

red

Fot. KPP Pułtusk