Zniszczone znaki, latarnia, słup, ogrodzenie i dwa rozbite samochody

Bardzo niebezpieczne zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj (środa, 20 września) na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie. 60-latka kierująca bmw, po najechaniu na krawężnik straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w znaki drogowe i latarnię.

– Następnie najechała na tył pojazdu seat. W wyniku zderzenia kierujący seatem uderzył w słup energetyczny, a kierująca bmw wjechała w ogrodzenie. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Apelujemy o ostrożność na drodze! – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

Jak ustalili ciechanowscy funkcjonariusze ruchu drogowego: 60-letnia kierująca bmw po najechaniu na krawężnik straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w znaki drogowe i latarnię. Następnie kobieta najechała na tył pojazdu seat, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. W wyniku zdarzenia kierujący seatem uderzył w słup energetyczny, a kierująca bmw wjechała w ogrodzenie. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, żadna z osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi.  Policjanci za spowodowanie kolizji ukarali 60-letnią ciechanowiankę mandatem karnym.

– Apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i  zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo w czasie podróży zależy w dużej mierze od decyzji, które podejmują. Zwiększmy uwagę i zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego! – mówi asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP w Ciechanowie