Zduńczyk się żegna? Żebrowska rzuca wyzwanie Kiwitowi

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów wójtów w gminach powiatu ciechanowskiego. Sensacja w gminie Regimin? Według naszych nieoficjalnych informacji dotychczasowy, wieloletni wójt Lech Zduńczyk (KWW „Uczciwość i praca dla Regimina) przegrał w I turze z kandydatką PiS Mariolą Kołakowską. Nie znamy wyników głosowania z całej gminny, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że m.in. w Zeńboku na dotychczasowego włodarza gminy głosowało 94 wyborców, a na Kołakowską – 226

Wszystko wskazuje na to, że zmiana warty nastąpi też w gminie Gołymin-Ośrodek. Obecny wójt Andrzej Chrzanowski (KWW Andrzeja Chrzanowskiego) przegrał z Adamem Piotrem Budkiem (KWW Adama Piotra Budka). Chrzanowski zdobył 759 głosów, Budek – 925.

W pierwszej turze wybory wójta rozstrzygnięto także w gminie Grudusk. Zwyciężył (1200 głosów) Marek Piotrowicz (KWW „Jedność Grudusk”) pokonując Jacka Ramę (KW PiS) – 550 głosów. Dotychczasowy wójt Jacek Oglęcki nie startował.

Drugie tury wyborów wójta odbędą się w gminach: Ciechanów, Ojrzeń i Sońsk. W pierwszej z tych gmin obecny wójt Marek Kiwit (KWW „Gmina Wspólnym Domem”) zmierzy się z kandydatką PiS, obecną wiceprezydent Ciechanowa Anną Żebrowską. W Ojrzeniu wójt Zdzisław Mierzejewski (KWW Stowarzyszenie dla Gminy „Samorządność”) powalczy z Jackiem Bilińskim  (KW PSL). W Sońsku wójt Marzena Ślubowska (KWW Marzeny Józefy Ślubowskiej) spotka się z Jarosławem Muchowskim (KWW Jarosława Muchowskiego).

Spokojny jest już wójt gminy Opinogóra Piotr Czyżyk. W pierwszej turze nie miał rywala. W głosowaniu – według naszych nieoficjalnych informacji – głos na „tak” dla niego oddało 87 proc. głosujących.

Tak jak było do przewidzenia: w Ciechanowie i Glinojecku w pierwszej turze zdecydowanie wygrali obecni włodarze – Krzysztof Kosiński (KW PSL) i Łukasz Kapczyński (KW PSL).

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza – frekwencja w powiecie ciechanowskim wyniosła 55,74 proc.

 

Na zdjęciu od prawej: Mariola Kołakowska, wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera