Znów bakterie coli w ciechanowskich wodociągach

Tym razem w wodzie dostarczanej przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji ze Stacji Uzdatniania Wody “Tysiąclecia”. Sanepid zaleca: wodę tę można pić tylko po przegotowaniu.

Informację opublikował dziś (czwartek, 25 lipca) ZWiK na swej stronie internetowej. Sanepid pobrał próbki wody w miniony poniedziałek (22 lipca). Badania wykazały obecność bakterii coli i brak zdecydowanie groźniejszych enterokoków czy eserischia coli. Dlatego woda z SUW “Tysiąclecia” została warunkowo dopuszczona do spożycia tylko po przegotowaniu. – Wskazane jest również używanie wody przegotowanej do mycia zębów oraz warzyw i owoców spożywanych na surowo – komunikuje p.o. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Wiesława Krawczyk. – Woda może być używana do kąpieli oraz pozostałych celów użytkowych bez ograniczeń.

Woda z SUW “Tysiąclecia” dostarczana jest do ponad 2,5 tys. odbiorców z ciechanowskiego osiedla Zachód oraz wsi w gminie Ciechanów: Pęchcina, Niechodzina i Pieńków Niechodzkich. ZWiK prowadzi dezynfekcję sieci.

Przypomnijmy, że w lipcu bakterie z grupy coli kilkakrotnie wykryto także w wodzie z SUW “Gostowska”, dostarczanej do ponad 45 tys. odbiorców.

Komunikaty ZWiK i PSSE: http://www.zwikciechanow.pl/wp-content/uploads/2019/07/komunikat-PPIS-25.07.2019-r..pdf

Fot pixabay.com