Żołnierze jechali z Ciechanowa. Mieli groźny wypadek

Żołnierze jechali z Ciechanowa do Komorowa k. Ostrowi Mazowieckiej rozładować transport środków ochronnych dostarczony z Chin. Nie dojechali – przed 18. pierwszeństwa przejazdu wiozącej ich ciężarówce nie ustąpił pierwszeństwa osobowy citroen.

Fot. Beata Modzelewska/Tygodnik Ostrołęcki

Do wypadku doszło dzisiaj (niedziela, 5 kwietnia) w Czarnowie, w powiecie ostrołęckim, na odcinku drogi krajowej nr 60 między Różanem, a Goworowem. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej citroen wymusił pierwszeństwo przejazdu. Doszło do zderzenia. Wojskowy jelcz wpadł do rowu.

Fot. Beata Modzelewska/Tygodnik Ostrołęcki

Jak się dowiedzieliśmy w wypadku rannych zostało 28 osób, w tym 25 żołnierzy: 24 podchorążych z Wojskowej Akademii Technicznej i jeden żołnierz zawodowy z 51. Batalionu Lekkiej Piechoty z Ciechanowa wchodzącego w skład 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W szpitalu znalazły się także trzy osoby jadące citroenem. 30 podchorążych z warszawskiego WAT-u zostało przydzielonych do 5. MBOT jako wsparcie w ramach walki z koronawirusem w operacji “Odporna Wiosna”.

Jak powiedziała nam rzeczniczka 5. MBOT Aneta Szczepaniak – ranni żołnierze są diagnozowani. – Z dotychczasowych informacji wynika, że u żadnego z nich nie ma zagrożenia – powiedziała nam rzeczniczka 5. Brygady.

Fot. Beata Modzelewska/Tygodnik Ostrołęcki