Żołnierze ratowali ofiarę wypadku

Dwa żołnierze Wojska Polskiego, w tym dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza pierwsi pomogli poszkodowanej w wypadku drogowym w Łagunach.

Do wypadku doszło wczoraj (czwartek, 17 listopada) w Łagunach, gm. Opinogóra Górna, na drodze wojewódzkiej nr 617 Ciechanów – Przasnysz.

– Około godz. 13.20 samochód osobowy ford, którym podróżowała 51-letnia kobieta wjechał do rowu. Według ustaleń policjantów kobieta jechała w kierunku Ciechanowa. 51-latka podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu i dachowała – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym. – Kobieta najprawdopodobniej chciała uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem. Świadkami tego zdarzenia byli żołnierze Wojska Polskiego, płk dypl. Bogusław Postek z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz mat Adrian Skowroński z 6 Oliwskiego Ośrodka Radioelektronicznego w Gdyni. Żołnierze zatrzymali się na miejscu zdarzenia i udzielili pomocy poszkodowanej. Kobieta była zakleszczona w pojeździe a spod maski samochodu wydobywał się dym. Determinacja mężczyzn spowodowała, że udało im się odciągnąć drzwi pojazdu a kobietę wydostać i ułożyć w bezpiecznym miejscu. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej 51-latką zaopiekowali się ratownicy medyczni. Gdy żołnierze udzielali pomocy kobiecie, inny świadek zdarzenia w tym czasie wzywał służby ratunkowe. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

– Postawa żołnierzy jest godna pochwały i uznania. Ratowanie życia i zdrowia zawsze stoi na pierwszym miejscu – podkreśla nadkom. Jolanta Bym.

Red

Fot. sekc. Adam Bartosiewicz/KP PSP Ciechanów