Zostawił stare, chciał wyjść w nowych. Nieudana próba kradzieży

Nowe buty na nogi, stare do pudełka. Policjanci zatrzymali 23-letniego obywatela Ukrainy, który ukradł buty w jednym z marketów w Ciechanowie.

– Jak się okazało, mężczyzna nałożył nowe buty, po czym próbował wyjść w nich ze sklepu. W pudełku natomiast zostawił swoje stare obuwie. Całe zdarzenie zauważył pracownik ochrony sklepu, który ujął 23-latka i przekazał go „w ręce” ciechanowskich funkcjonariuszy – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

Do kradzieży doszło w poniedziałek (16 października). – Na miejscu mundurowi zastali pracownika ochrony sklepu oraz podejrzanego o kradzież 23-latka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna wszedł do sklepu, nałożył nowe buty sportowe o wartości 250 złotych, po czym próbował wyjść w nich ze sklepu. W pudełku po obuwiu mężczyzna zostawił swoje stare buty. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Gdy sprawca kradzieży próbował opuścić sklep w nowych butach, zgłaszający ujął go, a następnie przekazał „w ręce” mundurowych – informuje pani rzecznik.

23-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Wczoraj (18 października) w trybie przyśpieszonym stanął przed Sądem Rejonowym w Ciechanowie. Za kradzież został ukarany grzywną.

red