Zygmunt dla opinogórskiego Proboszcza

Proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Opinogórze ks. kanonik Jarosław Arbat – laureatem piątej edycji Nagrody Zygmunta – przyznawanej przez opinogórskie Muzeum Romantyzmu za zaangażowanie w ochronę dziedzictwa rodu Krasińskich.

Nagrodę wręczył księdzu laureat pierwszej edycji Zygmunta – marszałek województwa Adam Struzik, w ostatnią sobotę – gość „Saloniku Elizy”.

 

Dla ciechtivi.pl Joanna Potocka-Rak, I zastępca prezydenta Ciechanowa, wcześniej wicedyrektor Muzeum Romantyzmu.

Od ponad 5 lat mam przyjemność współpracować z Proboszczem Parafii pw. Św. Zygmunta w Opinogórze Księdzem Kanonikiem Jarosławem Arbatem. To co przez ten okres zostało zrobione w opinogórskim kościele, nie tylko w wymiarze materialnym, ale również duchowym, zasługuje nie tylko na wyróżnienie Nagrodą Zygmunta.

Współpraca Księdza Kanonika z Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaowocowała realizacją wielu wspólnych projektów, projektów dzięki którym dziedzictwo Rodu Krasińskich ma wyjątkową oprawę nie tylko w wymiarze materialnym, ale przede wszystkim duchowym.

To jest niezwykle ważne, żeby realizując zadania inwestycyjne w obszarze zabytków architektury sakralnej nie stracić właściwych proporcji pomiędzy materią, a duchem miejsca. Dzięki osobie Księdza Kanonika te proporcje zostały właściwie zachowane, co zauważają wszyscy odwiedzający opinogórski kościół.