BO JECHALI ZA SZYBKO

W środę ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy już stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami a na ich konta drogowe wpłynęło po 10 punktów karnych. 

Pierwszy kierowca został zatrzymany w Ciechanowie na ul. Tysiąclecia. Tam pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h, 49-letni mieszkaniec Mławy pędził audi 104 km/h.  Do drugiego zdarzenia doszło o godz. 21:13. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 34-letniego kierowcę renault, który w miejscowości Gogole przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Obydwaj kierowcy stracili prawa jazdy, zostali ukarani punktami i mandatami karnymi. 

Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze – należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Pamiętajmy –nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych.

KPP Ciechanów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *