Kolejne uderzenie w handel nielegalnym tytoniem i alkoholem

W oparciu o ustalenia operacyjne dotyczące nielegalnego obrotu wyrobami bez wymaganych prawem znaków akcyzy, funkcjonariusze celno-skarbowi przy współpracy z CBŚP doprowadzili do ujawnienia nielegalnej działalności na terenie województwa łódzkiego. Magazyny, w których przechowywany był towar zlokalizowane były na prywatnych posesjach w 6 miejscowościach znajdujących się w powiatach łęczyńskim, brzezińskim oraz zgierskim.

W działania zaangażowany był również specjalnie wyszkolony do tego typu działań pies, który bezbłędnie wskazał miejsca ukrycia papierosów. Dodatkowo na  jednej z lokalizacji ujawniono również kompletną linię technologiczną do oczyszczania skażonych wyrobów alkoholowych oraz ponad tysiąc litrów gotowego produktu. Wartość rynkowa zabezpieczonych towarów to ponad 1,5 miliona złotych. W przedmiotowej sprawie zostało przesłuchanych pięć osób z województwa łódzkiego w wieku od 22 do 61 lat.

Postępowanie jest prowadzone przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

– Kierując się dobrem obywateli nasze działania prowadzone są nie tylko na terenie województwa mazowieckiego, ale jeżeli wymaga tego sytuacja również na terytorium całego kraju – powiedział Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Źródło US Ciechanów /Fot. Krajowa Administracja Skarbowa