Mirosław Koźlakiewicz – Zasłużony dla Powiatu Ciechanowskiego

Mirosław Koźlakiewicz – były poseł, zastępca szefa kancelarii premiera Jerzego Buzka, przewodniczący Rady Uczelni – Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego, przewodniczący Rady Nadzorczej Cedrob S.A. – „Zasłużonym dla Powiatu Ciechanowskiego”.

– Jego niekwestionowane zasługi związane chociażby z powstaniem Państwowej Uczelni Zawodowej są wszystkim państwa doskonale znane. Stworzenie bazy dydaktycznej do tego, żeby młodzież której nie stać na kształcenie uniwersyteckie miała możliwość kształcenia na uczelni wyższej jest tym co chociażby z tego powodu zasługuje na uhonorowanie i docenienie – mówiła na ostatniej sesji Rady Powiatu, wnioskodawczyni starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak. – Oprócz tego kwestie związane z zagospodarowaniem działki przy ulicy Mikołajczyka, to że telekomunikacja jest w Ciechanowie to też jest niewątpliwa zasługa pana Mirosława Koźlakiewicza – mówiła dalej starosta. – Podczas swej działalności parlamentarnej zawsze był posłem aktywnym, dbającym o Ziemię Ciechanowską.

Za przyznaniem Mirosławowi Koźlakiewiczowi tytułu zagłosowało 13 radnych z rządzącej powiatem koalicji PSL-CBUW-PO, 8 radnych (7 z PiS i jedna radna PSL) – wstrzymało się od głosu.

Tytuł ma zostać uroczyście wręczony w listopadzie podczas Powiatowego Dnia Przedsiębiorczości. Mirosław Koźlakiewicz jest trzecim jego laureatem. Dotychczas Rada Powiatu przyznała go marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi i Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Red

Komentarz:

Nie rozumiem zachowania radnych PiS w tym głosowaniu. To znaczy rozumiem, że mogło im przeszkadzać to, że Mirosław Koźlakiewicz był posłem PO, ale gdzie w takim razie konsekwencja, skoro klub radnych PiS poparł nadanie tytułu Adamowi Struzikowi z PSL, który nie stroni od ataków na partię rządzącą? Uważam, że Mirosław Koźlakiewicz zasłużył na ten tytuł.

msz

Fot. Marek Szyperski