42-latek zginął w Ciechanowie

Znamy tożsamość mężczyzny, który wczoraj (środa, 3 sierpnia) zginął pod kołami pociągu w Ciechanowie. To 42-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.

– Do zdarzenia doszło około godz. 13. w Ciechanowie na torach w rejonie wiaduktu na wysokości ul. Płockiej. Według wstępnych ustaleń policjantów 42-letni mężczyzna mieszkaniec pow. piaseczyńskiego wtargnął pod nadjeżdżający pociąg relacji Kołobrzeg -Kraków. Niestety w wyniku uderzenia mężczyzna zginął na miejscu. Ciechanowska policja pod nadzorem prokuratora prowadzi postępowanie w kierunku art. 151 – poinformowała dzisiaj (czwartek, 4 sierpnia) oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

Treści tego artykułu: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” nie należy jednak w tym przypadku traktować dosłownie. Po prostu to jedyny w kodeksie karnym artykuł, w oparciu o który może być prowadzone postępowanie.

Środowa tragedia na torach spowodowała poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów na szlaku Warszawa Gdynia. Jeszcze w środę wieczorem opóźnienia niektórych przekraczały ponad dwie godziny.

red