Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Sąd Rejonowy w Ciechanowie aresztował na trzy miesiące 26-letniego kierowcę audi podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Woli Pawłowskiej. W wyniku zdarzenia 29-letni pasażer samochodu poniósł śmierć na miejscu.

Przypomnijmy, że w piątek (29 lipca) ok. 21.25 na drodze Gorysze-Wola Pawłowska (gmina Ciechanów) doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 29-letni mieszkaniec Ciechanowa, a mieszkańcy powiatu ciechanowskiego w wieku 21 i 26 lat zostali ranni. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Według wstępnych ustaleń policjantów 26-letni kierujący samochodem audi A4 zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety pomimo podjętej reanimacji 29-letni pasażer nie przeżył. Kierowca oraz drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci ustalili, że 26-letni kierowca był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile. Postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego prowadzą ciechanowscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

– W środę, 3 sierpnia, Sąd Rejonowy w Ciechanowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – informuje nadkom. Jolanta Bym, oficer prasowy KPP w Ciechanowie.

red

Fot. FB OSP Modła