Złote Gody w gminie Opinogóra Górna

W Urzędzie Gminy w Opinogórze Górnej wójt gminy Piotr Czyżyk wręczył “Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dla 11 par małżeńskich, które spędziły razem w tym stanie 50 lat., w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw jubilatów z terenu gminy Opinogóra Górna.

Odznaczeni zostali: Leszek i Agnieszka Adamscy z Wierzbowa, Janina i Józef Górscy z Wierzbowa, Lucyna i Jerzy Kołakowscy z Opinogóry Górnej, Urszula i Wojciech Kowalscy z Opinogóry Górnej, Zofia i Stefan Krakowscy z Rąbieża, Ewa i Kazimierz Mikłowscy z Władysławowa, Wiesława i Kazimierz Pszczółkowscy z Kołaków-Budzyno, Teresa i Paweł Zakrzewscy z Wierzbowa, Teresa i Janusz Wiśniewscy z Władysławowa,  Danuta i Janusz Krysiak z Władysławowa, Maryla i Jan Leszczyńscy z Dzbonia. – Niestety, nie wszystkie odznaczone przez prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. W imieniu państwa Leszczyńskich medale odebrały córki Ewa Leszczyńska i Anna Leszczyńska-Nadaj – informuje Urząd Gminy Opinogóra Górna.

Wójt Piotr Czyżyk pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. – Oprócz medali Jubilaci otrzymali kwiaty. Był też okolicznościowy tort i krótka część artystyczna w wykonaniu artystów reprezentujących Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej tj.: niezawodnego Zespołu Melodia i solistów, utalentowanej młodzieży Darii Piotrowskiej, Kamila Humięckiego i Franka Kołakowskiego – informuje Urząd Gminy Opinogóra Górna. – Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

red

Fot. UG Opinogóra Górna