63 km za szybko przez obszar zabudowany

Funkcjonariusze z ciechanowskiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed po raz kolejny byli we właściwym miejscu i właściwym czasie.

– Tym razem udaremnili jazdę kierującemu, który postanowił zlekceważyć obowiązujące ograniczenie prędkości. Mężczyzna jadąc jeepem przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Pamiętajmy, że pośpiech to zły doradca- można stracić nie tylko pieniądze, ale w przypadku zdarzenia drogowego również życie i zdrowie – przypomina oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

– W dalszym ciągu niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Wczoraj (niedziela, 26 marca) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli 30-letniego kierowcę jeepa, który w obszarze zabudowanym w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 113 km/h. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych – relacjonuje pani rzecznik.

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

Policjanci apelują: – nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych! Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do przepisów prawa i przeciwdziałają zagrożeniom jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

red

Fot. KPP w Ciechanowie