Atak nożowników w Nacpolsku. Jedna kobieta nie żyje

Tylko kilku godzin potrzebowali płońscy policjanci na zatrzymanie dwóch cudzoziemców podejrzewanych o zaatakowanie nożem dwóch kobiet w Nacpolsku, w powiecie płońskim. Niestety jedna z napadniętych – 29-latka zginęła na miejscu. Druga kobieta walczy o życie w szpitalu. Zatrzymani trafili do policyjnych cel.

– Do ataku doszło dzisiaj (piątek, 3 czerwca) ok. 13. – Około godz. 13:15 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Nacpolsk (gm. Naruszewo) dwie kobiety zostały zaatakowane nożem przez mężczyzn. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wspólnie z ratownikami medycznymi udzielili pomocy rannym. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej na posesję przyjechało dwóch mężczyzn którzy prawdopodobnie zaatakowali nożem kobiety, po czym odjechali. Krzyk usłyszały osoby postronne, które powiadomiły służby – relacjonuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. – Jedna z pokrzywdzonych zabrana została pogotowiem lotniczym do szpitala, druga pomimo akcji reanimacyjnej zmarła. Wraz z kobietami w mieszkaniu przebywała dwójka dzieci w wieku 2,5 roku oraz 5 miesięcy, które zostały zabrane do szpitala na badania.

Jak informuje kom. Drężek -Zmysłowska: obydwie kobiety od około trzech miesięcy wynajmowały w Nacpolsku mieszkanie. Nie utrzymywały bliższych kontaktów z sąsiadami.

Sprawcy odjechali autem, które kilka kilometrów dalej, na drodze prowadzącej do Zaborowa, wpadło do rowu. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Podróżujący autem mężczyźni dalej uciekli pieszo.

– W wyniku pościgu płońscy kryminalni niespełna godzinę od zdarzenia zatrzymali jednego z nich, który był nietrzeźwy. Dla całego stanu osobowego płońskiej jednostki Policji ogłoszony został alarm. W akcję zaangażowany był również przewodnik z psem tropiącym, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Policji w Płocku oraz funkcjonariusze m.in z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu – informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska. – Drugiego z mężczyzn 27-latka policjanci zatrzymali tuż po godz. 19. kilka kilometrów od miejsca zdarzenia, w jednej z pobliskich miejscowości.
Obydwaj obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu.
red
Fot. KPP Płońsk