Autobus na taśmy i karton. Interweniowała policja

We Wiśniewie, w powiecie mławskim, policjanci z zatrzymali dzisiaj (14 stycznia) rano autobus, który chwilę wcześniej przywiózł dzieci do szkoły. – W pojeździe nie było tylnej szyby. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy i mandat. Przed nami ferie zimowe. Policja zapowiada szczegółowe kontrole autobusów przewożących dzieci na wypoczynek. Wszystko po to, by dzieci bezpiecznie dojechały na zimowy wypoczynek – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

– Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie. W pojeździe nie było tylnej szyby. Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce. Podczas kontroli okazało się, że miejsca dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele. Policjanci przyznają, że nie spotkali się jeszcze z przypadkiem takiego rodzaju usterki w autobusie, którym przewożone są dzieci. Kierujący autobusem, 61-letni mieszkaniec Mławy został ukarany mandatem, policjanci wydali także zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. Autobus należy do przewoźnika z Przasnysza. Sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

W naszym województwie, mazowieckim tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się 31 stycznia i potrwają do 13 lutego. Podobnie jak  województwach: opolskim i zachodniopomorskim.

Red