Bez prawa jazdy, z promilami i marihuaną

W piątek wieczorem w Ciechanowie policjanci z wydziału prewencji KPP Ciechanów zatrzymali kierowcę, którego styl jazdy wydał im się bardzo podejrzany.

– Kierowca seata ibizy jechał ul. 17 Stycznia, a następnie ul. Moniuszki. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenie u funkcjonariuszy. Szybko zatrzymali mężczyznę, który był zagrożeniem na drodze. Był to 30-letni mieszkaniec Ciechanowa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierował samochodem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że 30-latek posiadał przy sobie substancje zabronione. Policjanci znaleźli przy nim susz roślinny. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to marihuana – relacjonuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości bez uprawnień, a także za posiadanie substancji odurzającej.

red