Bez uprawnień, pijany, pojechał i uderzył

Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ale wsiadł do volkswagena i spowodował kolizję. Jak się potem okazało 22-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło wczoraj (niedziela, 7 sierpnia) po 14. na ul. Płockiej. – Funkcjonariusze ustalili, że kierujący volkswagenem 22-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzył w tył poprzedzającego pojazdu marki mini cooper. Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników i okazało się, że kierowca VW był pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

– Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kontynuuje nadkom. Jolanta Bym. – 22-latek stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto poniesie odpowiedzialność za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji.

red