Wybuch gazu. Ranna kobieta. Dom uszkodzony

Mławska Policja ustala przyczyny wybuchu gazu w jednym z domów w Uniszkach Cegielni. Ranna została samotnie mieszkająca 83-letnia kobieta.

Wybuch miał miejsce w sobotę (6 sierpnia) ok. 4. nad ranem. – Wybuch uszkodził budynek. Mieszkająca w nim samotnie seniorka doznała poparzeń ciała. Została przewieziona do szpitala w Mławie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przekazanych przez straż pożarną, do wybuchu gazu doszło najprawdopodobniej w wyniku rozszczelnienia instalacji gazowej. Podczas wybuchu seniorka była w kuchni – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. Sztab. Anna Pawłowska.

Policja ostrzega – używając butli z gazem należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać o odpowiednim wentylowaniu pomieszczeń. Nieszczelne połączenie butli gazowej z kuchenką lub niewłaściwe użytkowanie takiej instalacji to poważne zagrożenie.  Z kuchenek zasilanych gazem butlowym często korzystają osoby starsze, które mogą nie zauważyć w porę awarii, dlatego tak ważna jest pomoc ze strony bliskich i systematyczne sprawdzanie instalacji oraz przypominanie seniorowi zasad bezpiecznego użytkowania gazu.

Red

Fot. KPP Mława