Bez uprawnień, za to z promilami w organizmie

Przed sądem dla nieletnich stanie 16-latek, który wybrał się na nocną przejażdżkę autem nie mając do tego uprawnień, ale za to z ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej Komendy patrolujący teren miasta, dzisiaj kilka minut po godz. 2.00 w nocy zwrócili uwagę na młodego kierowcę audi. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli na ul. Batalionów Chłopskich. Okazało się, że 16-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało, że chłopak ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nieletni został przekazany ojcu. Wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich – poinformowała dzisiaj (poniedziałek, 20 marca) oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. – Nastolatkom przypominamy, że z uwagi na ich wiek, wcale nie są oni zwolnieni z odpowiedzialności karnej. Odpowiadają za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym.  W takich przypadkach jak ten sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21. roku życia.

Policjanci apelują również do rodziców, aby zwiększyli nadzór na swoimi pociechami. Przypominamy, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicę wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień.

red