Bezpieczne Ciechanowianki w Komendzie Powiatowej Policji

– Bezpieczne Ciechanowianki czwartej edycji odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie. O bezpieczeństwie można rozmawiać bardzo dużo, bezpieczeństwo jest nam potrzebne praktycznie w każdej dziedzinie życia i na pewno nie da się poruszyć wszystkich tematów podczas jednego spotkania. Mamy jednak nadzieję, że to był dobrze wykorzystany czas. Dziękujemy za wizytę i życzymy sukcesów – informuje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji kom. Jolanta Bym.

Panie z dwóch grup początkujących w programie „Bezpieczna Ciechanowianka 4.0” odwiedziły komendę w poniedziałek i wtorek. – Spotkania miały charakter edukacyjno-profilaktyczny. Policjanci rozmawiali z uczestniczkami programu o bezpieczeństwie w różnych dziedzinach życia. W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa najważniejszym jest wiedzieć jakie mamy możliwości. Omówiono funkcjonowanie numeru alarmowego 112 oraz przekazano w jaki sposób prawidłowo dokonać zgłoszenia. Mieszkanki Ciechanowa dowiedziały się również o innych możliwościach kontaktu z Policją, chociażby za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy poprzez kontakt z dzielnicowym, do którego telefon można znaleźć poprzez aplikację Moja Komenda. Narzędzia te służą do wspólnego tworzenia bezpieczeństwa naszej lokalnej społeczności – relacjonuje kom. Jolanta Bym.

Podczas spotkań nie mogło zabraknąć tematu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wskazano dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych odnotowanych w 2018 roku. Ciechanowianki zachęcano do stosowania elementów odblaskowych a także reakcji w sytuacji gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą samochodu. Uczestniczkom wyświetlono film przedstawiający zachowanie kierowcy na torze przeszkód będąc trzeźwym oraz w sytuacji kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się walizka edukacyjna z prototypami substancji zabronionych a także przedmiotów, które są wykorzystywane do zażywania środków odurzających czy też przechowywania ich. Ciechanowianki, matki mogły dowiedzieć się na co zwrócić uwagę aby nie przegapić momentu, w którym ich dziecko sięga po używki. Rozmawialiśmy o zagrożeniu uzależnieniem a także konsekwencjach prawnych związanych z przestępczością narkotykową.

-Dziękujemy serdecznie wszystkim paniom za wizytę oraz zachęcamy w aktywnym tworzeniu bezpieczeństwa w naszym mieście – komentuje rzeczniczka KPP Ciechanów.

Fot. Archiwum KPP Ciechanów