Setki tysięcy papierosów, setki tysięcy zł strat Skarbu Państwa

Nielegalną wytwórnię papierosów zlikwidowali koło Mławy policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Straty Skarbu Państwa z powodu nie opłaconej akcyzy przekraczają 200 tys. zł.

materiał Komendy Stołecznej Policji

-Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali 9 osób , które są podejrzewane, że wspólnie i w porozumieniu nielegalnie produkowali i wprowadzali do obrotu wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zlikwidowali też linię produkcyjną działającą na posesji pod Mławą. Straty z tytułu należnego podatku akcyzowego wynoszą prawie 230 tysięcy złotych – informuje Komenda Stołeczna Policji.

-Do policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dotarła informacja o osobach, które mogą zajmować się nielegalną produkcją i wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zorganizowali działania, podczas których na jednej z posesji pod Mławą na gorącym uczynku zatrzymali do sprawy 8 obywateli Ukrainy i jednego Ormianina. Podczas przeszukania pomieszczeń zlikwidowali też linię produkcyjną z czterema maszynami, służącą do paczkowania nielegalnych papierosów – czytamy na stronie http://www.policja.waw.pl

-Na miejscu policjanci zabezpieczyli 206 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 64 tysiące opakowań przygotowanych do wykorzystania w liniach produkcyjnych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się łącznie na kwotę prawie 230 tys. złotych. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi oraz za uczynienie z tego procederu źródła stałego dochodu, grozić może kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 5 – podaje KS.

Siedem osób zostało aresztowanych na dwa miesiące. Trwa intensywne śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Mławie.

Fot. Komenda Stołeczna Policji