BO JECHALI ZA SZYBKO

W środę ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy już stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami a na ich konta drogowe wpłynęło po 10 punktów karnych. 

Pierwszy kierowca został zatrzymany w Ciechanowie na ul. Tysiąclecia. Tam pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h, 49-letni mieszkaniec Mławy pędził audi 104 km/h.  Do drugiego zdarzenia doszło o godz. 21:13. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 34-letniego kierowcę renault, który w miejscowości Gogole przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Obydwaj kierowcy stracili prawa jazdy, zostali ukarani punktami i mandatami karnymi. 

Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze – należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Pamiętajmy –nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych.

KPP Ciechanów