Brawo Pani Małgorzato!

Małgorzata Milewska – ciechanowianka, która w minioną sobotę skutecznie interweniowała w sprawie 15-miesięcznego chłopczyka, który spadł ze schodów w jednym z bloków przy ul. Ściegiennego, została dziś uhonorowana przez władze powiatu i komendanta powiatowego policji.

Z rąk starosty Joanny Potockiej-Rak, wicestarosty Stanisława Kęsika, zastępcy komendanta powiatowego policji Zbigniewa Andresa i oficera prasowego KPP Jolanty Bym otrzymała podziękowania, życzenia, kwiaty, upominki i list gratulacyjny od komendanta powiatowego policji Grzegorza Grabowskiego.

— Przechodząca obok bloku mieszkanka Ciechanowa usłyszała płacz dziecka,a w drzwiach wejściowych jego wystającą nóżkę. Zaniepokojona postanowiła sprawdzić co się stało. Gdy dostała się na klatkę schodową zauważyła jak malutkie dziecko samo wchodzi po schodach, a na półpiętrze stoi matka. Dziecko straciło równowagę i spadło ze schodów. Gdy matka dziecka nie zareagowała, kobieta natychmiast zaopiekowała się maluchem. Wezwała karetkę pogotowia oraz policję. Jak się okazało matka chłopczyka była pijana. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kobieta ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 15 miesięczne dziecko trafiło do szpitala a jego nietrzeźwa matka została zatrzymana przez policję – relacjonowała sobotnie zdarzenie kom. Jolanta Bym.

Dziś dowiedzieliśmy się, że chłopczyk nadal przebywa na obserwacji w szpitalu, Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fot. Marek Szyperski