Budżet Obywatelski. Rowerowe miasteczko i sprzęt rehabilitacyjny

Zbliża się półmetek głosowania w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się dwa przygotowane przez radnych miejskich Jerzego Rackiego i Marka Rutkowskiego.

Jerzy Racki zgłosił projekt osiedlowy (osiedle Zachód): “Mobilne miasteczko rowerowe – rowerowy Zachód.” „Edukacyjne miasteczko rowerowe to propozycja nauki bezpiecznej, zgodnej z przepisami ruchu drogowego jazdy na rowerze dla dzieci. Miasteczko może być rozstawione doraźnie lub na stałe, ponieważ elementy wyposażenia są odporne na warunki atmosferyczne. Miasteczko jest wykorzystywane przede wszystkim do nauki jazdy na rowerach, egzaminów na kartę rowerową na terenie szkół, osiedli. Mobilne miasteczko rowerowe poszerzy ofertę edukacyjną SP 7 z możliwością wypożyczenia go przez inne placówki oświatowe z terenu Ciechanowa”.

Razem z Markiem Rutkowskim przygotowali projekt: “Łóżka ortopedyczne i inny sprzęt rehabilitacyjny dla wypożyczalni miejskiej prowadzonej przez MOPS”. „Kosztorys projektu obejmuje zakup 20 sztuk specjalistycznych łóżek ortopedycznych sterowanych elektrycznie z wysięgnikami, 20 sztuk materacy przeciwodleżynowych, 5 sztuk koncentratorów tlenu, 10 sztuk wózków inwalidzkich i 20 sztuk rollatorów. Sprzęt można będzie wypożyczyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowie.”

Głosowanie rozpoczęło się 1 lutego i potrwa do końca miesiąca. – Głosować można internetowo poprzez stronę https://bo.umciechanow.pl/glosowanie/zaglosuj oraz na papierowym formularzu w ratuszu. Urna będzie ustawiona w Urzędzie Miasta (pl. Jana Pawła II 6, pok. nr 2, w godz. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku). W przypadku formy papierowej, przy urnie obecny będzie urzędnik, któremu należy okazać dowód tożsamości.

Każda osoba będzie mogła wybrać jeden projekt osiedlowy i jeden projekt ogólnomiejski. Głosować można tylko raz.

red

Fot. UM Ciechanów