Mieszkaniec Ciechanowa, po wypadku, zmarł w szpitalu w Mławie

Policja i Prokuratura w Mławie prowadza czynności w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w ostatni piątek (9 lutego, po godz. 16, na drodze wojewódzkiej nr 615 Mława Ciechanów, w Trzciance. Kierowca dostawczego volkswagena, zderzył się na łuku drogi z ciężarowym volvo. 75-letni mieszkaniec Ciechanowa zmarł po przewiezieniu do szpitala w wyniku odniesionych obrażeń.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący dostawczym volkswagenem 75-letni mieszkaniec Ciechanowa, jadąc w kierunku Mławy, na łuku oblodzonej, zaśnieżonej drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadące z naprzeciwka ciężarowe volvo z naczepą. Kierowca volvo, zjechał do przydrożnego rowu, doszło do wywrócenia się naczepy pojazdu. Kierujący pojazdem ciężarowym 62-letni mieszkaniec Wyszkowa, nie wymagał pomocy medycznej, był trzeźwy – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska. – Po zderzeniu pojazdów,  dostawczy volkswagen  zjechał z drogi do rowu. Kierowca, w ciężkim stanie, został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Trwają szczegółowe ustalenia, postępowanie prowadzi mławska policja i prokuratura.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. – Zima daje jeszcze o sobie znać. Odlodzona droga to prawdziwa pułapka, na której nie wystarczą nawet doskonałe umiejętności – przypomina asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *