Ciechanów. Koncerty na zakończenie wakacji. Zaszczepieni pierwsi będą mogli kupić bilety. – To segregacja – komentują internauci

Cztery koncerty na zakończenie wakacji na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich zapowiedziały władze Ciechanowa. Sprzedaż biletów rozpocznie się 16 sierpnia, ale do 23 sierpnia będą je mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko Covid-19, będące mieszkańcami Ciechanowa. Decyzja ta wywołała wiele kontrowersji i sprzeciwów.

– W kraju nadal obowiązuje zakaz organizacji ogólnodostępnych imprez masowych, w związku z czym organizacja takich koncertów, w których w poprzednich latach uczestniczyły tysiące mieszkańców i turystów, jest aktualnie niemożliwa. Miasto nie rezygnuje z przygotowania wydarzeń na zakończenie lata, ale wprowadza ich inną formułę, dostosowaną do aktualnych obostrzeń – informuje rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska. – Tegoroczne koncerty na Zamku Książąt Mazowieckich, w których udział wezmą znani i popularni artyści będą biletowane. Liczba biletów na każde z czterech wydarzeń muzycznych jest ograniczona w konsekwencji obowiązujących limitów uczestników wydarzeń kulturalnych.

27 sierpnia wystąpi Brodka, 28 sierpnia Tymek, 29 sierpnia Artur Rojek, a 30 sierpnia Dawid Kwiatkowski. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 20.00. Przed każdym z nich grany będzie też support.

– Pierwszeństwo zakupu biletów będą miały osoby zaszczepione i mieszkające w Ciechanowie. Sprzedaż imiennych biletów dla tej grupy ruszy 16 sierpnia, będzie można je zakupić w siedzibie organizatora wydarzeń (COEK Studio, ul. 17 Stycznia 56a lub w Kamienicy W18). Jeden bilet kosztuje 20 zł – informuje Paulina Rybczyńska. – Przy zakupie biletu konieczne będzie okazanie certyfikatu o odbyciu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz potwierdzenie miejsca zamieszkania. W przypadku zaszczepionych osób niepełnoletnich chcących nabyć bilet na koncert, w trakcie zakupu biletów wymagana będzie obecność rodzica lub opiekuna prawnego. Zaszczepieni rodzice i opiekunowie będą uprawnieni do zakupu biletów także dla swoich dzieci, które mając poniżej 12 roku życia nie mogą przyjąć dawki szczepionki z uwagi na obowiązujące przepisy.Przy wejściu na koncert należało będzie posiadać przy sobie bilet, certyfikat szczepienia oraz dokument pozwalający na identyfikację osoby (dowód osobisty, paszport, legitymację szkolną).

Sprzedaż biletów dla zaszczepionych mieszkańców Ciechanowa rozpocznie się 16 sierpnia i potrwa do 23 sierpnia. Jeśli bilety po tym terminie będą jeszcze dostępne – od 24 do 25 sierpnia będą je mogli kupić zaszczepieni nie mieszkający w Ciechanowie. Dopiero od 26 sierpnia bilety będą dostępne dla osób niezaszczepionych, bez względu na miejsce zamieszkania.

– Osoby, które do tej pory nie przyjęły szczepienia, a chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 przed kupnem biletów, mogą sprawnie i bez konieczności wcześniejszej rejestracji przyjąć dawkę wybranej przez siebie szczepionki w Samorządowym Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Kraszewskiego (hala sportowo-widowiskowa) – informuje rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza. – Punkt dysponuje zarówno dwudawkowymi szczepionkami firm Pfizer, Moderna i Astra Zeneca, jak i jednodawkowymi firmy Johnson&Johnson. Istnieje możliwość otrzymania II dawki szczepienia, nawet jeśli I została podana w innym punkcie szczepień. Samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00. Kontakt z punktem szczepień: tel. 502 712 416, 518 474 145, 518 821 445.

Wedłuch danych rządowych, aktualnie (stan na 19 lipca) w Gminie Miejskiej Ciechanów zaszczepionych minimum jedną dawką jest już ponad 50 proc. mieszkańców.

Pod informacją o koncertach zamieszczoną na oficjalnym profilu Urzędu Miasta Ciechanów na Facebooku pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy, w zdecydowanej większości negatywnie oceniających zasady sprzedaży biletów. Cytujemy niektóre.

Tak oto wygląda segregacja w naszym mieście. Co będzie dalej? Może dzieci w szkole podzielić na zaszczepione i te nie zaszczepione.

Jestem osobą zaszczepioną, nigdy nikogo nie namawiałam na szczepienie i nigdy nikogo nie poniżałam, że nie jest zaszczepiony, to jest wybór każdego z nas. Dzielenie osób w ten sposób nie jest fajny i ta segregacja ludzka też mi się nie podoba….

Jesteście żałośni z tą segregacją

A ja myślałam, że w moim rodzinnym mieście nie ma podziału, że jednak osoba która nim zarządza, nie da się tej manipulacji na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Segregacja…. ale wstyd!!!!!

red

Fot. UM Ciechanów