Ciechanów. Miasto znów wesprze gastronomię

Miasto kolejny raz wesprze przedsiębiorców z sektora gastronomicznego. Tak jak w poprzednim roku, opłata za zajęcie terenu, na którym działa ogródek letni, będzie zmniejszona do symbolicznego i najmniejszego prawem dopuszczalnego poziomu 1 grosza za m2 – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. 

W środę rząd ogłosił harmonogram odmrażania gospodarki. Od 15 maja będą mogły wznowić działania restauracje, choć na początek, tylko w ogródkach. – Wewnątrz, przy obostrzeniach sanitarnych, posiłki będzie można spożywać dopiero od 29 maja – informuje rzeczniczka.

– Po uruchomieniu restauracji w Ciechanowie, przedsiębiorcy, którzy na obszarze pasa drogowego podają posiłki bądź napoje, zapłacą symboliczny 1 grosz z m2 za zajęcie terenu pod ogródek letni za każdy dzień jego funkcjonowania – informuje Paulina Rybczyńska, że – Miasto udzieliło podobnej pomocy przedsiębiorcom w ubiegłym sezonie, kiedy rząd wprowadził pełen lockdown. Od tamtego czasu pomoc miasta dla lokalnych przedsiębiorców, którzy w wyniku decyzji rządu mają zakaz bądź istotne ograniczenie prowadzenia działalności gospodarczej objęła też m.in. zwolnienie z podatku od nieruchomości dla branż: gastronomicznej, hotelarskiej (w tym sale weselne), turystycznej, rozrywkowej, siłowni i klubów fitness, a także m.in. fryzjerów i salony kosmetyczne. W styczniu tego roku zapadła również decyzja o zwolnieniu branży gastronomicznej z ponoszenia opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu ich sprzedaży (pierwsza rata).

red

Fot. UM Ciechanów