Ciechanów. “Niepodległa do Hymnu” w koszarach, a nie na pl. Kościuszki

Jutro, w Święto Niepodległości, o godz. 12. na pl. Kościuszki w Ciechanowie miał zabrzmieć “Mazurek Dąbrowskiego” w wykonaniu żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zabrzmi w południe w koszarach 5. MBOT przy ul. Wojska Polskiego. Hymn Polski nie może być odśpiewany w centrum miasta, bo… pl. Kościuszki to plac budowy.

– Pragnę poinformować, że jutrzejsza akcja “Niepodległa do Hymnu” odbędzie się w koszarach 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej o godz.12.00, a nie jak wcześniej było planowane na pl. Kościuszki – przekazała dzisiaj rzeczniczka 5. MBOT Aneta Szczepaniak.

Akcja “Niepodległa do Hymnu” została zainicjowana w 2018 r. na stulecie odzyskania Niepodległości. – Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego! Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt – czytamy na stronie organizatora https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji-11-listopada/

Akcję promują znani polscy sportowcy, m.in. medalista olimpijski Piotr Małachowski.

Na pl. Kościuszki miały odbyć się jutro, z wojskowym ceremoniałem, obchody pod patronatem wojewody mazowieckiego, z udziałem poseł Anny Cicholskiej i Związku Piłsudczyków RP. Niestety wczoraj skwer na placu został zamknięty ponieważ jak tłumaczy Urząd Miasta Ciechanów: do 15 listopada jest to plac budowy.

red

Fot. niepodlegla.gov.pl