Ciechanów. Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

Do dwóch lat więzienia grozi 24-latkowi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości – z prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie! – Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej – informuje mł. asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do kolizji doszło wczoraj (środa, 25 stycznia) ok. 21. na jednej z ciechanowskich ulic. – Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na miejscu ustalili, że 24-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Fiat stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię.  Od 24-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wyczuwalny był alkohol. W związku z tym został on poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało prawie 2,8 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy – informuje mł. asp. Magda Zarembska. – Za kierowanie  samochodem w stanie nietrzeźwości 24-latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej również odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę  oraz stosowali się do hasła ,,JADĘ – NIE PIJĘ”.  Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Policjanci apelują również do osób, które zauważą  pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomili policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś życie i zdrowie. Bierna postawa w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką  jazdę.  Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

red