Ciechanów. Nowe ścieżki na Krubinie – dla cyklistów i piechurów

Zakończył się kolejny – czwarty już etap modernizacji kąpieliska Krubin. – Powiększono obszar ciągów komunikacyjnych dla spacerowiczów i rowerzystów. Zamontowano kolejne ławki i kosze na odpady. To zwycięski projekt ogólnomiejski, który mieszkańcy wybrali w Ciechanowskim Budżecie Obywatelskim – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

– Inwestycję wykonano za głównym zbiornikiem wodnym, w kierunku zachodnim, pomiędzy oczkami wodnymi. Nowe utwardzone ścieżki o długości 365 metrów stworzyły wygodny układ komunikacyjny. Wykonano je z naturalnych kruszyw. Spacerujący mogą odpocząć na nowych ławkach. Zamontowano też kosze na odpady – relacjonuje Paulina Rybczyńska. – O wykonaniu czwartego etapu prac rewitalizacyjnych przy zbiorniku na Krubinie zadecydowali mieszkańcy. W tegorocznym głosowaniu w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego rozbudowa zaplecza rekreacyjnego znalazła się wśród ośmiu projektów ogólnomiejskich, które są realizowane w tym roku.

Rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza zapowiada, że wkrótce teren zostanie objęty ogólnodostępną siecią WiFi. Hotspot na Kubinie, umożliwiający bezpłatne korzystanie z sieci internetowej będzie zamontowany w ramach pozyskanych przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Red

Fot. UM Ciechanów