Ciechanów. Włamywacze znów dali o sobie znać. Kradną co popadnie

Kolejne włamania do domów jednorodzinnych w Ciechanowie, pod nieobecność domowników. Policja ostrzega i apeluje o czujność i reakcję sąsiadów.

– W ostatnich dniach otrzymaliśmy zgłoszenia o kolejnych włamaniach do domów jednorodzinnych na terenie Ciechanowa. Sprawcy korzystali z nieobecności domowników. Po pokonaniu zabezpieczeń kradli niewielkie przedmioty, które mają jakąkolwiek wartość. Tym razem łupem złodziei padł alkohol, komplety srebrnych sztućców, biżuteria oraz pieniądze. Do domów dostawali się poprzez podważenie drzwi balkonowych, wybicie szyby czy też przełamanie wkładki zamka w drzwiach – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Policja apeluje o ostrożność oraz wzmocnienie zabezpieczeń w domach. –Jeśli zauważymy nieznany pojazd, który pojawia się na naszej ulicy bez konkretnego celu, przekażmy informację dzielnicowemu lub poprośmy o interwencję. Ważna jest także  międzysąsiedzka pomoc i czujność. Jeśli wyjeżdżamy na urlop, poinformujmy zaufanego sąsiada. W każdej sytuacji, kiedy widzimy lub słyszymy coś niepokojącego, dzwońmy na numer alarmowy 112 – mówi kom. Jolanta Bym.

To nie pierwsza seria włamań w tym roku. W styczniu było podobnie: https://www.ciechtivi.pl/wlamywacze-grasuja-w-powiecie-ciechanowskim/

Włamywacze grasowali też w Mławie: https://www.ciechtivi.pl/wlamywacze-do-domow-grasuja-w-mlawie/

Red

Fot. Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne